A bárány vére az ajtófélfán jel, ezért az Úr nem engedi, hogy bemenjen a pusztító a ti házatokba! Ez az evangélium. Nincs ennél nagyobb örömhír. Jézus Krisztusban teljesedett be mindez, aki tökéletes bárányként feláldoztatott a golgotai kereszten (46). Nincs más esélyünk,…

Szerző: refdunantul  2012.03.11. 04:00 komment

Isten népének megmaradásához hozzátartoztak az Úr színe előtt megtartott ünnepek. A kovásztalan kenyerek ünnepének egyik lényeges eleme volt, Isten rendelése szerint, hogy semmiféle munkát nem végezhettek a hét napos ünnep első és hetedik napján, csak annyit, amennyi az…

Szerző: refdunantul  2012.03.10. 04:00 komment

A kivonulás előtt Izráel férfi tagjai ezüst és arany ékszereket kértek az egyiptomiaktól. Az Úr utasítására tették ezt. Isten pedig jóindulatot támasztott népe iránt az egyiptomiakban, ezért csak úgy adták az aranyat és az ezüstöt a kivonulásra készülő népnek (3). Az…

Szerző: refdunantul  2012.03.09. 04:00 komment

Továbbadni gyermekeinknek, és eléjük élni az Úr tetteit, nincs ennél szentebb és szebb feladat. Itt jogosan félelmetesek az Úr tettei: sáskák és sötétség mindenütt, mert kemény szívű az emberek többsége. Érthető az Úr haragja, de valójában saját keményszívűségünk…

Szerző: refdunantul  2012.03.08. 04:00 komment

A felvilágosodás nagy vívmánya a szabadság, egyenlőség, testvériség. Ezek nemes eszmék, és ennek „túlcsordulását” éljük meg manapság. A Szentírás azonban másról beszél: arról, hogy Isten különbséget tesz népe és az Egyiptomiak között, de még a jószágaik…

Szerző: refdunantul  2012.03.07. 04:00 komment

A fáraó bölcsei titkos mágiával utánozzák azokat a jeleket, amelyeket Mózes és Áron tesznek (3). Mégis alapvető különbség van a két történés között. Az egyik szemfényvesztés, mutatvány, fortély, ki tudja, milyen szellemi erőkkel; a másik pedig Isten jele, üzenettel,…

Szerző: refdunantul  2012.03.06. 04:00 komment

Nagy teológiai kérdés, vajon a fáraó saját maga dönt-e, vagy mivel az Úr megkeményíti a szívét, ezért nem hallgat az Isten szavára? A Bibliának megvan a maga sajátos szerkezete, miszerint az ember cselekedeteit, döntési lehetőségeit, így a fáraóét is kétféle síkon…

Szerző: refdunantul  2012.03.05. 04:00 komment

süti beállítások módosítása